Podporujeme CPT - Christian Peacemaker Teams

Organizace Christian Peacemaker Teams (CPT) vznikla v polovině 80. let 20. století při hledání praktické odpovědí na Ježíšovo volání: “Blaze těm, kdo působí pokoj (anglicky: “Blessed are the peacemakers”), neboť budou nazváni Božími dětmi.” (Matouš 5:9).

CPT se vydalo na cestu následování Krista s vizí toho “jak by mohl vypadat svět, kdyby se křesťané a křesťanky oddali nenásilnému tvoření míru se stejnou kázní a odhodláním s jakými se armády věnují válčení.”   

Dnes, CPT školí lidí v tvoření míru skrze aktivní nenásilí a působí dlouhodobě v šesti zemích skrze přítomnost a práci týmů “peacemakerů” v oblastech kde probíhá válka, násilný konflikt, okupace anebo politický útlak. CPT týmy budují partnerství s místními mírotvorci, se kterými společně přetvářejí  útlak a násilí.

Tým, který koordinuje Lukasz Firla (původem z Horní Suché) a jehož práci podporuje CB Havířov, působí od roku 2006 v Iráckém Kurdistánu. CPT je jedinou organizací, která buduje vztahy s rodinami žijicími v horských vesnicích, které drony, letadly a dělostřelectvem bombardují Turecko a Írán. Spolu s kurdskými a asyrskými křesťanskými rodinami, které v těch bombardováních přicházejí o své příbuzné, domovy a živobytí (své roční úrody polí, ovocné sady, stáda ovcí), CPT organizuje kampaně za konec přeshraničních útoků a přimlouvá se za ochranu a podporu pro zasažené rodiny. 

Ve městech, CPT doprovází iniciativy kurdské občanské společnosti, které se zasazují o demokracií a lidská práva a pomáhá chránit ty, kterým za jejich aktivity hrozí únos, vražda anebo uvěznění. 

 

Stránka CPT: www.cpt.org

Stránka týmu v Iráckém Kurdistánu: www.cptik.org

CPT - koláž

Zobrazit v

 

Club Cross - mládež

Klub mládeže

sobota 17-20 hod

Havířov/Orlová

 

Cross band

Hudební aktivita mládeže

Havířov

 

Klub Dorostu

Klub dorosťáků 9-15 let

pátek 17:00 - 19:30

Havířov
 

 

Studium Bible

Studijní a diskusní skupinky

Studium Bible: středa 18:00

Osm domácích skupinek:
jednou měsíčně dle domluvy